Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Stick Mobility
  4. Cviky s tyčami Stick Mobility, ktoré by ste mali zaradiť do svojho tréningu - 2. časť.
18.02.2019
Stick Mobility

Cviky s tyčami Stick Mobility, ktoré by ste mali zaradiť do svojho tréningu - 2. časť.

Jednou z mylných predstáv o mobilite je to, že musíte byť veľmi flexibilní. Flexibilita je len zlomok rovnice. BYŤ SCHOPNÝ POHYBOVAŤ SA DOBRE JE KOMBINÁCIA FLEXIBILITY, SILY A KONTROLY MOTORIKY. Ľudské telo by malo byť schopné koordinovať ohýbanie, otáčanie, posúvanie, stabilizáciu, drepy, výpady, plazenie, behanie a lezenie v rôznych uhloch a rovinách.

1. HORSE STANCE TO NINJA LUNGE

BENEFITY:

• Mobilizuje ramenný komplex, hrudnú chrbticu, členky a boky.
• Strečuje hrudník, adduktory, hamstringy, trup, latissimy a medzirebrové svaly.
• Posilňuje nohy, úchop, ramená, celý trup.
• Koordinuje posúvanie do strán, otáčanie a bedrové ohýbanie; zlešuje pohyb do drepu a bočného výpadu.

PRE KOHO TO JE?
Cvik je skvelý pre športovcov bojových umení, golfistov, bejzblistov, futbalistov, vzpieračov, hokejistov a triatlonistov.

KROK PO KROKU:
KROK 1:
Dostaňte sa do širokého postoja s nohami nasmerovanými rovno dopredu a vzpriamenou chrbticou. Umiestnite palicu do vnútornej strany chodidla vedľa palca a rukou uchopte tyč nad úrovňou hlvay, v závislosti od aktuálneho rozsahu pohybu. Silno stisknite a zatlačte tyč do zeme.
KROK 2: Zatlačte boky dozadu, pričom udržíte rovný chrbát. Udržujte palicu zatlačenú do zeme. Budete cítiť úžasné natiahnutie v hrudníku. Môžete pocítiť natiahnutie v hamstringoch a adduktoroch. Ak je to náročná pozícia, zostaňte tu, kým to nebude jednoduchšie. Môžete tiež voľne pohybovať palicou v rôznych rovinách v tejto pozícii.
KROK 3: Natiahnite sa voľnou rukou, aby ste uchopili spodnú časť tyče. Tým sa začne uvoľňovať hrudná chrbtica. Zvýšte natiahnutie v hrudníku a uchopte tyč nižšie. Uistite sa, že udržujete tlak do zeme.
KROK 4: Držte pevne tyč a presuňte svoju váhu na nohu, ktorá je ďalej od tyče. Nohu, pri ktorej je tyč by ste mali úplne vyrovnať, obe špičky stále smerujú dopredu. Budete cítiť natiahnutie v adduktoroch, hrudnej chrbtici, hrudníku a bicepse.

KROK 5: Presuňte hmotnosť späť na stranu tyče a posuňte koleno smerom preč od tyče. Zostaňte čo najnižšie a zaveste sa do tyče, aby lepšie natiahnlit medzirebrové svaly, latissimy a adduktory.

Tipy: Tento pohyb by ste sa mali naučiť staticky a potom sa môže dostať do pohybu, posúvať sa z boku na bok a pokúšať sa postupne ísť nižšie. 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

Design by FITCORE.sk

SHOWROOM

Všetky nami ponúkané produkty si môžete pozrieť a vyskúšať 

v Košiciach na Uherovej 13, v športovo-kondičnom centre Elite Sport Centre.

FITCORE.sk
Mgr. Peter Sisik
Mgr. Peter Sisik