Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Masážne pomôcky
  4. Rôzne masážne pomôcky a ich využitie časť 1.

Rôzne masážne pomôcky a ich využitie časť 1.

Tento druh masáže sa stal veľmi populárny medzi vrcholovými a hobby športovcami ale aj bežnou verejnosťou a využíva sa ako rozcvička, uvoľnenie(strečing) na konci tréningu, regenerácia alebo ako prevencia pred stuhnutosťou svalou a následným zranením. Takisto sa tieto pomôcky môžu využívať vo fyzioterapii.Dnes vám priblížime rôzne druhy masážnych pomôcok, ktoré môžete využiť cielene na určitú oblasť tela.

 

Masážny valec (Grid, Grid X, CORE)

Masážny valec poznáme už roky a využíval sa napr. pri cvičení Pilates, medzi športovcami ho ale najviac spopularizovala zn. Trigger Point Therapy, ktorá ako prvá priniesla na trh valec s členitým povrchom tzv. mriežkovitým. GRID  sa okamžite stal najpopulárnejším masážnym valcom. 

Postupne prišli rôzne verzie tohto masážneho valca od extra tvrdej verzie GRID X - určenej hlavne športovcom ale aj ľuďom, ktorí majú tuhšie svalstvo a potrebujú ho lepšie rozmasírovať a samozrejme zvládnu intenzívnejšiu bolesť. Verzia CORE je naopak určená pre post-rehabilitačné alebo rehabilitačné účely, prípadne pre tých, ktorí nedokážu vydržať veľkú bolesť spôsobenú tvrdosťou Gridu alebo Gridu X.

Masážny valec je najuniverzálnejšia masážna pomôcka a pri správnom použití sa dokážeme zamerať na takmer všetky veľké ale aj menšie svaly od lýtok, kvadricepsov(stehien) cez sedacie svaly, chrbát a prsia až po biceps, triceps a predlaktie.

 

Masážna loptička (MB1, MBX, MB5)

Postupne si na trhu začali nachádzať miesto aj masážne loptičky (angl. massage balls - MB), s ktorými sa  na rozdiel od masážneho valca dokážeme zamerať cielene na jeden bod bolestivého miesta a tlakom túto bolesť zmierniť alebo odstrániť. 

Základná loptička MB1 sa využíva hlavne na tlak s tým, že sa drží v jednej ruke neodporúča sa na ňu extrémne tlačiť napr. stáť na nej. Využijeme ju tak napr. pri tlaku na vonkajšiu a vnútornú časť lýtka, predlaktia, medzilopatkových svalov alebo prsných svalov. Na silnejší tlak je už prispôsobná tvrdá loptička MBX, ktorá je ideálna napr. aj na masáž chodidla alebo cielenú masáž sedacích svalov. Veľká MB5 je ideálna na masáž celého tela a vďaka jej veľkosti sa môžete zamerať napr. na cielený tlak a následný pohyb končatiny(nie valcovanie). Využiť sa dá na masáž lýtok, hamstringov, kvadricepsov, sedacích svalov, latissimov, prsných svalov, tricepsu a bicepsu ale aj prelaktia a svalov v oblasti bedra.

 

Ďalšie pomôcky, ktoré môžete využiť pri regenerácii, post-rehabilitačných cvičeniach alebo na uvoľnenie stuhnutých svalov si predstavíme v nasledujúcom članku. 

Ďakujeme, že ste venovali čas prečítaniu.

(peťo)

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

Design by FITCORE.sk

SHOWROOM

Všetky nami ponúkané produkty si môžete pozrieť a vyskúšať 

v Košiciach na Uherovej 13, v športovo-kondičnom centre Elite Sport Centre.

FITCORE.sk
Mgr. Peter Sisik
Mgr. Peter Sisik